Як повірити квартирні лічильники води

Відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" сферою законодавчо регульованої метрології є визначені цим Законом види діяльності, щодо яких з метою забезпечення єдності вимірювань та простежуваності здійснюється державне регулювання стосовно вимірювань, одиниць вимірювання та засобів вимірювальної техніки. Наприклад, до сфери законодавчо регульованої метрології належать торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо).

Згідно з пунктом 4 статті 8 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" квартирні лічильники води, як законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, підлягають періодичній повірці.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 1747 від 13.10.2016 р. встановлено міжповірочні інтервали для лічильників води та теплолічильників – чотири роки.

Повірку ЗВТ у ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» можна здійснити у наступний спосіб:

В лабораторії ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» на стаціонарних проливних установках за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 4. Залежно від завантаженості лабораторії, термін повірки може скаладати від 2 до 15 робочих днів. Під час приймання лічильників у повірку співробітники лабораторії ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» інформують замовників про дату видачі лічильників.

  • Вартість повірки лічильників води з механічним відліковим пристроем DN10, DN15, DN20 станом на 05.06.2023 р. складає 157,20 грн. (з ПДВ);
  • Вартість повірки багатотарифних лічильників води станом на 23.01.2023 р. складає від 475,20 грн. (з ПДВ);
  • Вартість повірки теплолічильників єдиних (квартирних) станом на 23.01.2023 р. складає 1154,40 грн. (з ПДВ).

Для оплати послуги з повірки при собі необхідно мати копію ідентифікаційного кода.

Графік приймання/видачі лічильників:

ПН - ЧТ - 8:30-16:00
ПТ- 8:30-15:00
Обідня перерва 12:00-12: 30

тел.: (044) 526-53-89
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» не надає рекомендацій щодо заміни або ремонту засобів вимірювальної техніки, а тільки визначає відповідність засобів вимірювальної техніки вимогам нормативних документів.