Засідання Технічного комітету EURAMET TC-MC та його підкомітетів

Починаючи з 1 лютого 2023 року, Україна веде діяльність, пов’язану з Угодою по взаємне визнання калібрувальних та вимірювальних можливостей метрологічних інститутів (CIPM MRA), через європейську Регіональну метрологічну організацію EURAMET.
Чергове засідання Технічного комітету EURAMET з метрології в хімії (EURAMET TC-MC) та його підкомітетів відбулося в м. Делфт, Нідерланди, з 6 до 8 лютого 2024 р.

На пленарному засіданні комітету та його підкомітетів з аналізу газів, органічного аналізу, неорганічного аналізу та електрохімічного аналізу було розглянуто інформацію про діяльність EURAMET; плани та хід міжнародних звірень, що їх організує EURAMET TC-MC, зокрема звірень, у яких бере участь ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»; заявлені метрологічними інститутами EURAMET вимірювальні та калібрувальні можливості у сфері метрології в хімії; повідомлення про діяльність Консультативного комітету з кількості речовини (CCQM) і його робочих груп; інформацію від організацій-партнерів (Eurachem, Eurolab).
На засіданні було подано інформацію про Європейські метрологічні мережі (ЄМН). Завдання цих мереж – аналізувати європейські та глобальні потреби у сфері метрології та ефективно на них реагувати. Учасники ЄМН формулюють спільну стратегію, що охоплює дослідження, інфраструктуру, поширення знань та надання послуг. Безпосередньо дотичними до діяльності EURAMET TC-MC є мережі у сферах енергетичних газів, контролювання стану довкілля, безпечності харчових продуктів, кліматичних та океанічних досліджень, лабораторної медицини.
Також було проведено семінар з подання нових дослідницьких робіт за програмою «Європейське партнерство в метрології» (EMP).
У засіданнях EURAMET TC-MC та його підкомітетів взяли участь представники ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ" – начальник лабораторії Овсій Левбарг та провідний науковий співробітник Антон Петренко.
На пленарному засіданні комітету Овсій Левбарг подякував європейським колегам за підтримку української метрологічної спільноти, що потерпає від російської агресії, та сприяння інтеграції України в EURAMET.
Довідка. Європейська асоціація національних метрологічних інститутів EURAMET є Регіональною метрологічною організацією, що координує співпрацю європейських Національних метрологічних інститутів і Призначених інститутів у таких сферах, як дослідження в галузі метрології, метрологічна простежність, міжнародне визнання національних еталонів і відповідних калібрувальних та вимірювальних можливостей. Технічний комітет EURAMET з метрології в хімії (EURAMET TC-MC) є об'єднаним Технічним комітетом EURAMET та Eurachem. Діяльність комітету пов'язана з первинними методами та референтними матеріалами для хімічних вимірювань і дослідженнями з метрології у різних розділах хімії та біології.

 

EURAMET

Робочий момент засідання

 

EURAMET TC MC 2024

Учасники засідання EURAMET TC-MC біля будівлі VSL – Національного метрологічного інституту Нідерландів