Інформація
про публікацію звітів міжнародних додаткових звірень GULFMET високовольтних вимірювальних систем

15 листопада 2022 р. в додатку 1А у томі 59 журналу “Metrologia” опубліковані заключні звіти про додаткові звірення високовольтних вимірювальних систем трансформаторів напруги GULFMET (GULFMET.EM-S6) – додаток 00011 і високовольтних вимірювальних систем трансформаторів струму GULFMET (GULFMET.EM-S7) – додаток 00012. Звіти також розміщені у Базі даних ключових звірень (KCDB) Міжнародного бюро з мір та ваг (BIPM).

У обох звіреннях брали участь ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» (пілотна лабораторія), UME (Туреччина), SASO-NMCC (Саудівська Аравія). Звірення були проведені з грудня 2020 р. по грудень 2021 р. ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» як пілотна лабораторія представило необхідні для звірень еталони передавання і досліджувала їх стабільність у процесі проведення звірень.

Додаткові звірення високовольтних вимірювальних систем трансформаторів напруги GULFMET.EM-S6 проводились у діапазоні номінальних первинних напруг від 6 до 35 кВ на частотах 50 Гц і 60 Гц.

Додаткові звірення високовольтних вимірювальних систем трансформаторів струмів GULFMET.EM-S7 проводились у діапазоні номінальних первинних струмів від 5 до 5000 А на частотах 50 Гц і 60 Гц.

Загалом між учасниками обох звірень отримана хороша узгодженість результатів для регламентованих значень величин. У цих звіреннях їх учасники повідомили про реалізацію простежуваності одиниць високої напруги і великих струмів.

Пілотна лабораторія підготувала та узгодила з учасниками звірень спеціальні виконавчі звіти щодо вимірювальних і калібрувальних можливостей (СМС) учасників зазначених звірень. Ці звірення зможуть забезпечити не тільки підтримку їх СМС, але і їх покращення для ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» і UME та публікацію нових СМС для SASO-NMCC.

Координатором обох звірень був директор Інституту № 3 ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», проф., д.т.н. Олег Величко, а відповідальним виконавцем науковий співробітник відділу № 29 ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Валерій Кікало.