Назва теми, питання для розгляду:
Маркування харчової продукції. Типові порушення (за даними органу державного нагляду)
- маркування продукції, що може вводити в оману;
- спосіб розміщення та представлення інформації на маркуванні;
- твердження про користь для здоров’я харчових продуктів. Твердження, яких немає у Наказі. Чи можна зазначати їх на маркуванні харчових продуктів?
- «Натуральний», «Природний» продукт. Чи встановлені критерії щодо віднесення харчових продуктів до натуральних?
Державний нагляд і контроль харчових продуктів відповідно до законодавства України;
- Перевірки без попередження - право державних інспекторів;
- Здійснення державного контролю у формі інспектування та аудиту. В чому різниця проведення цих заходів?
- Інспектування із застосуванням актів державного контролю. Уніфіковані акти та переліки питань для здійснення державного нагляду.
- Відбір зразків та лабораторні дослідження (випробування).
Наказ Мінагрополітики № 490 від 11.10.2018 «Про затвердження Порядку відбору зразків та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторій для цілей державного контролю та Форми акта відбору зразків».
Наказ МОЗ України «Про затвердження Правил додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів» від16.07.2020 № 1613.
Увага! Допустимі відхилення поживної цінності відповідно до Наказу. Правила округлення величин, отриманих під час проведення державного контролю та при маркуванні харчових продуктів.
Вміст трансжирних кислот у харчових продуктах згідно нових вимог.
Наказ Мінекономрозвитку «Про затвердження Порядку і спеціальних вимог до маркування харчових продуктів, а також Переліку харчових продуктів, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або місця походження», введення в дію відбудеться 18.05.2024.
Для інформації:
- Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС
Відповіді на питання
Доповідач - Бесараб Тетяна Василівна - начальник науково-організаційного відділу інформаційно-консультативного забезпечення ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»
УМОВИ ПРИЙНЯТТЯ УЧАСТІ У ЗАХОДІ
За участь у заході сплачується внесок у розмірі 1665,00 грн. за одного слухача (з урахування ПДВ).
Договір та рахунок для оплати заходу, а також акти здачі-приймання послуг будуть відправлені на Ваш е-mail після отримання заявки на участь у заході.
ЗАЯВКА
Заявку направляти:
Тел./факс 423-04-26, e-mail:
Онлайн тренінг відбудеться при наявності у замовника доступу до мережі інтернет на платформі ZOOM та необхідних пристроїв: мікрофону, веб-камери.
Після закінчення заходу кожному учаснику видається іменне свідоцтво.