Select your language

Довідка: Міжнародна електротехнічна комісія (IEC) є провідною світовою організацією, яка готує і публікує міжнародні стандарти для всіх електричних, електронних та суміжних технологій.

З 9 по 20 листопада 2020 р. у Женеві в онлайн режимі проходила 84-а Генеральна Асамблея Міжнародної електротехнічної комісії.  Делегація України, повноправного члена IEC, яку очолював секретар  національного електротехнічного комітету Володимир Устименко, взяла участь в  онлайн – голосуванні за проєктами документів Міжнародної електротехнічної комісії та за кандидатів на посади у Керівній Раді, Раді зі стандартизації  (SMB), Раді з оцінки відповідності  (CAB) та на посаду Скарбника IEC. Україну в системі Міжнародної електротехнічної комісії з оцінки відповідності електрообладнання та комплектувальних виробів (Система МЕКСЕ) з 2002 року представляє УкрТЕСТ ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» в якості національного сертифікаційного органу та випробувальної лабораторії з правом видавати та визнавати сертифікати в Схемі CB IECEE. Сертифікати СВ, видані УкрТЕСТом, визнаються у понад 50 країнах світу, які входять до Системи МЕКСЕ. 

Вітальне слово Раді і учасникам 84-ї Генеральної Асамблеї IEC

Д-р Іньбяо Шу, Президент Міжнародної електротехнічної комісії

У китайців існує прислів'я, що однією ногою важко ходити і неможливо плескати однією рукою. Мораль полягає в тому, що, тільки працюючи разом і співпрацюючи, ми здатні виконати багато завдань. Це стосується і вирішення глобальних проблем, як – от Covid-19. Реальність пандемії постійно змінюється, висуваючи на перший план важливість міжнародного співробітництва, яке дозволяє нам використовувати наші сильні сторони і синергію. Як інструмент глобальної торгівлі, міжнародне співробітництво є невід'ємною частиною діяльності IEC. Зараз це важливіше, ніж будь-коли, оскільки глобалізм став реальністю. Тільки спільними зусиллями ми зможемо впоратися з нинішньою надзвичайною ситуацією і іншими серйозними проблемами, з якими стикаємося.

Цьогоріч IEC і ISO скоординовали зусилля по визначенню стандартів, що підтримують глобальну боротьбу з Covid-19,  зробивши їх доступними та безкоштовними. Ми ніколи раніше не робили нічого подібного. У світі відбуваються кардинальні зміни. У лічені місяці пандемія змінила наше життя і роботу. Професійне соціальне дистанціювання і віддалена робота прискорили процеси цифровізації.

IEC був підготовлений і показав надзвичайну силу, адаптувавшись і пристосувавшись до глобальної кризи Covid-19. У нас є процеси і системи, що дозволяють забезпечити безперервність бізнесу і план, який звів до мінімуму вплив пандемії на стандартизацію і діяльність з оцінки відповідності. Гостра необхідність в адаптації надала нам випробувальний полігон для нових технологій, а також навчальний майданчик для нових бізнес-моделей. Центральний офіс і національні комітети працювали разом, щоб знайти можливості для нових продуктів і послуг з доданою вартістю. Ця робота принесе користь всьому співтовариству IEC.

Бути підготовленим - значить продовжувати цифровий розвиток. Уже розпочато оновлення основного обладнання для публікації стандартів, і розробляються методи, котрі дозволяють зробити стандарти машиночитаними. Це також вплине на процес розробки стандартів і можливості IEC своєчасно реагувати на потреби ринку.

У документі з викладом позиції Ради з ринкової стратегії IEC розглядаються майбутні проблеми в світі, який тісно пов’язаний і критично залежить від технологій, підкреслюється роль демографії, зміни клімату і природних ресурсів.

IEC необхідно погоджувати своє бачення з принципами сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй (ООН). Стандарти IEC і оцінка відповідності прямо або побічно сприяють досягненню одного або більше індикаторів для всіх 17 Цілей Сталого Розвитку (ЦСР). Тому Правління Ради вирішило почати процес залучення громади IEC до оцінки відповідності вкладу стандартів амбітним цілям ООН.

IEC визнає, що його досвід відіграє вирішальну роль у захисті навколишнього середовища і створенні кращого майбутнього для всього людства.

Існує також переконливе економічне обґрунтування для прийняття ЦСР як рушійних сил для інновацій, для відкриття нових ринків і ринків, що розвиваються, а також для створення нових можливостей для інвестицій і забезпечення екологічного та інклюзивного відновлення від наслідків Covid-19.

Стандарти IEC і оцінка відповідності лежать в основі такої політики, допомагаючи світу вирішувати основні проблеми, визначені з метою сталого розвитку ООН. Робота IEC робить міста і критичну інфраструктуру безпечніше і стійкіше. Ми підтримуємо перехід до технології з «від'ємним рівнем вуглецю» до більш стійких енергетичних систем. Ми забезпечуємо безпеку і надійність продуктів і послуг.

У той же час наша новаторська праця в сфері постійного струму низької напруги (LVDC) спрямована на задоволення потреб та забезпечення доступною і чистою електрикою майже мільярд людей, які зараз її не мають.

П'ята мета сталого розвитку - досягнення гендерної рівності. Якщо ми хочемо побудувати більш стійкий світ, нам потрібно більше жінок в науці і техніці, і більше жінок на керівних посадах. З мого досвіду, різноманітні команди краще відображають суспільство і створюють більш широкий спектр ідей та інновацій.

Але гендерна рівність - це тільки частина рівняння різноманітності. IEC також прагне до досягнення більшої різноманітності зацікавлених сторін та географічного розмаїття. Ми також не повинні забувати про спадкоємність поколінь.

Інженери та інші технологічні експерти завжди були основою IEC, і, коли ми входимо в четверту промислову революцію, нам необхідно залучити нове покоління експертів - цифрових фахівців, які будуть вести IEC уперед. Так само ми повинні розширити базу зацікавлених сторін, щоб гарантувати, що наша стандартизація і робота з оцінки відповідності залишається актуальною.

Ще один важливий напрямок співпраці - кібербезпека, де IEC співпрацює з безліччю партнерів для поширення передового міжнародного досвіду. Робота IEC підвищує рівень кібербезпеки для охорони здоров'я, транспорту та інших важливих послуг, а також надійність, безперервність і безпеку критично важливих інфраструктур, як - от електромережа.

Давайте не будемо забувати, що електрика - наша основна сфера діяльності. Це електрика, котра об'єднує всі компоненти, продукти, системи, від яких залежить наше сучасне суспільство. Забезпечення широкого доступу до електрики - це створення більш стійкого світу. Енергетичний перехід - це ключ, мета якого забезпечити декарбонізацію виробництва енергії, а шлях до неї - електрифікація споживання енергії. Цифровізація повинна стати рушійною силою і основою стандартизації для побудови чистої, безпечної та ефективної сучасної енергетичної системи, яка допоможе нам досягти цілей Паризької Угоди про боротьбу зі зміною клімату. Робота IEC охоплює всі аспекти виробництва, передачі, поширення і використання енергії.

Стандарти IEC і оцінка відповідності відіграють важливу роль в просуванні електрифікації, підвищенні енергоефективності та забезпеченні чистою і сталою енергією всіх країн.

Попереду у нас, в області електроенергетики, все ще існує безліч проблем, як - от використання відновлювальних джерел енергії та енергоефективність.

В IEC ми маємо можливість використовувати унікальні ноу-хау, розуміння і знання тисяч експертів, що представляють практично всі країни і галузі в світі. Їх досвід в стандартизації та оцінці відповідності дозволяють нам застосовувати нові і більш гнучкі методи роботи. Цифровізація буде в основі нашої майбутньої стратегії, так само, як і в основі відновлення миру і завтрашньої економіки.

Щоб бути готовим до майбутніх викликів і можливостей, IEC робить зусилля в розробці системи управління IEC, яка буде відображати очікування всіх наших зацікавлених сторін.

IEC продемонструвала силу і лідерство протягом 2020 року не лише своєю реакцією на глобальну пандемію, але також і її відповіддю на інші стратегічні виклики, з якими ми стикаємося.

За це я дякую всім Вам.