Чергове засідання Генеральної асамблеї Eurachem мало відбутися 27 - 28 травня 2020 р. в Бухаресті, Румунія, але через пандемію коронавірусу його довелося провести в режимі веб-конференції. У засіданні взяли участь понад сорок представників національних організацій Eurachem та споріднених міжнародних організацій (EUROLAB, EURAMET, EA тощо).

Серед основних пунктів порядку денного — повідомлення про діяльність робочих груп та стан перегляду й розроблення нових документів Eurachem. Один із нових документів, над яким зараз працює Eurachem – настанова щодо застосування поняття непевності (невизначеності)  до якісних визначень. Триває робота з перегляду настанов щодо акредитації мікробіологічних лабораторій, застосування референтних матеріалів (стандартних зразків), термінології аналітичного вимірювання та інших. Було також відзначено, що у 2019 р. з’явилися нові версії важливих документів — настанов “Простежність у хімічному вимірюванні”, “Непевність вимірів, пов’язана з відбиранням проб”, а також два доповнення до настанови з валідації методів.

Темою дискусійного форуму цього разу була валідація програмних засобів, які застосовують в аналітичних лабораторіях. Доповідь зробив Ріхард Мулдерс (Richard Mulders), представних нідерландської компанії RESCOP, що розроблює програмні засоби для систем управління якістю. Зокрема, він розповів про настанову GAMP 5 “Забезпечення відповідності комп’ютеризованих систем вимогам GxP на основі оцінювання ризиків”, яку розробило Міжнародне товариство фармацевтики (ISPE). Підходи, викладені в цьому документі, можна застосовувати не лише на підприємствах фармацевтичної галузі.

Представники національних організацій Eurachem розповіли про їхню діяльність упродовж минулого року. Зокрема, начальник лабораторії ДП “Укрметртестстандарт” О. Левбарг повідомив про надання установі статусу офіційного спостерігача в Консультативному комітеті з кількості речовини (CCQM), переклади українською мовою інформаційних листків Eurachem тощо.  

На засіданні Генеральної асамблеї відбулася чергова зміна керівництва організації. Наступні два роки головою Eurachem буде Вікі Барвік (Vicki Barwick) з Великої Британії, віце-головою — Ізабелла Веркройсе (Isabelle Vercruysse) з Бельгії.

Наприкінці засідання учасники подякували румунським колегам за бездоганну організацію заходу в теперішніх складних умовах та висловили сподівання, що наступне засідання Генеральної Асамблеї Eurachem, заплановане на 2021 рік у Празі, Чехія, пройде в нормальному режимі.