У 2018 році Україна приєдналася до Метричної конвенції, і наступного року ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ” отримало статус офіційного спостерігача в Консультативному комітеті з кількості речовини: метрологія в хімії та біології (CCQM). Традиційно у квітні CCQM та його робочі групи збираються на засідання в Міжнародному бюро мір та ваг в м. Севр біля Парижа, але цього року засідання CCQM було скасовано через пандемію коронавірусу, а робочі групи працювали в режимі відеоконференції. Зокрема, у такому режимі відбулися засідання робочих груп CCQM з аналізу газів (GAWG) та електрохімічного аналізу (EAWG).

На засіданні GAWG було розглянуто хід ключових звірень для еталонних газових сумішей типу “природний газ”, “аміак в азоті” та “діоксид азоту в азоті”. Зокрема, було приділено увагу способам визначення опорного значення для звірень та проблемі стабільності газових сумішей.
На засіданні EAWG було розглянуто хід ключових та пілотних звірень з вимірювання рН буферних розчинів, електролітичної провідності рідин та визначення кулонометричним методом вмісту основного компонента розчинів і сумішей.
У засіданнях взяли участь представники ДП “ УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ ”: начальник лабораторії Овсій Левбарг (GAWG) та науковий співробітник Антон Петренко (EAWG).