Повірочні газові суміші (ПГС) випускаються в балонах під тиском та призначені для повірки, калібрування, градуювання засобів вимірювальної техніки та атестації методик виконання вимірювань.

ПГС відповідають стандартним зразкам складу (ДЕРЖСТАНДАРТ 8.315) та є засобами вимірювання складу компонентів у газових середовищах згідно ДСТУ 3214–2003. ПГС складаються з компонентів, які не реагують між собою та стінками балона.

Метрологічні характеристики стандартних зразків складу газових сумішей відповідають характеристикам аналогічних стандартних зразків, які випускаються за рубежем.

Первинні еталонні газові суміші (ПЭГС) це аналоги первинних еталонів, входять до складу державного первинного еталона одиниці молярної частки компонентів та використовуються тільки для передачі розміру одиниці молярної частки компонентів вторинним еталонним газовим сумішам (ВЕГС) та міжнародних звірень первинних еталонів.

Вторинні еталонні газові суміші (ВЕГС) це аналоги вторинних еталонів, застосовують для передачі розміру одиниці молярної частки компонентів робочим еталонним газовим сумішам (РЕГС) методом порівняння за допомогою компаратора та перевірки особливо точних робочих засобів вимірювань.

Робочі еталонні газові суміші (РЕГС) це аналоги робочих еталонів, застосовують для перевірки калібрування, градуювання робочих засобів вимірювань методом прямого вимірювання та атестації методик виконання вимірювань.

РЕГС випускають організації, які мають вторинні еталони одиниці молярної частки компонентів, затверджені в установленому порядку по ДСТУ 3231.

РЕГС — стандартні зразки (СЗ) на замовлення

РЕГС типу природного газу (щільність, теплотворна здатність, склад ГС)

Технічні газові суміші (лазерні ГС, зварювальні ГС, ГС для дихання, ГС для анестезії, харчові ГС, ГС для наукових досліджень, спеціальні ГС).

Нормативні документи

Сфери застосування:

  • видобування та переробка газу, киснева промисловість;
  • нафтохімічна та хімічна промисловість;
  • енергетика, металургійна промисловість;
  • вугільна промисловість;
  • оборонна промисловість;
  • медицина;
  • охорона навколишнього середовища, санітарний контроль;
  • геохімія, кліматологія тощо.

Контакти ПГС

Придбання та виготовлення

e-mail: pgs@ukrcsm.kiev.ua

тел.: (044) 526-36-87

факс.: (044) 522-67-01

Начальник відділу № 44 - Кісєль Сергій Петрович

e-mail.: kisyel@ukrcsm.kiev.ua

тел.: (044) 522-66-31