Зменшимо небезпеку на дорогах разом!

АКТУАЛЬНІСТЬ
За інформацією Пулітцерівського центру (Pulitzer Center) кількість загиблих на дорогах внаслідок дорожньо транспортних пригод (ДТП) вже досягло 1,24 млн. на рік. Статистичний прогноз до 2030 року є вкрай сумним, а саме: до 3,6 млн. загиблих на рік.

В Україні показник кількості смертельних випадків внаслідок ДТП є один з найвищих в Європі – 13,5 випадків на 100 000 населення на рік.

Україна єдина на Європейському континенті країна, де не впроваджена система фото- і відеофіксування порушень Правил дорожнього руху (ПДР), де поліція не має змоги в автоматичному режимі контролювати швидкість руху транспортних засобів та інші порушення ПДР.

СТАН СПРАВ

В Україні чинний єдиний стандарт щодо вимірювачів швидкості транспортних засобів - ДСТУ OIML R 91:2014 «Обладнання радіолокаційне для вимірювання швидкості дорожніх транспортних засобів». Цей міжнародний стандарт був розроблений Міжнародною організацією законодавчої метрології у далекому 1990 році і є морально застарілим щодо приладів для вимірювання швидкості транспортних засобів. У ньому немає жодних вимог щодо приладів фото- і відеофіксування інших порушень ПДР, окрім перевищення встановлених обмежень швидкості.

На сьогодні новий міжнародний стандарт нажаль не узгоджений, тому країни світу пішли шляхом розроблення національних стандартів у цій сфері. Україна не повинна бути винятком, використавши найкращий досвід передових країн.

ЩО РОБИТИ
Розробити комплекс всебічних заходів направлених на зменшення кількості ДТП на дорогах.

Один з заходів – щонайшвидше розроблення національного стандарту: ДСТУ_____:2018 «Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксування. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги».

Без перебільшення цей нормативний документ покликаний впливати на зменшення кількості ДТП та смертності на дорогах.

МЕТА
Розроблення єдиних в країні метрологічних та інших технічних вимог до приладів для вимірювання швидкості транспортних засобів та/або з функціями фото- і відеофіксування інших подій з ознаками порушень ПДР при введенні цих приладів на ринок України та їх повірці в експлуатації. 

ЗАВДАННЯ
Автоматичні прилади фото- і відеофіксування будуть виконувати не стільки каральну, скільки, стримуючу, попереджувальну та виховну функції. Всі можливі похибки вимірювань приладами в автоматичному режимі будуть тлумачитись самою системою на користь водія. Такі події фіксуватись не будуть. У безсумнівних випадках порушень, прилади будуть надавати беззаперечні докази того, що зафіксована подія має ознаки порушення ПДР у разі його скоєння. Остаточне рішення щодо вагомості доказів наданих системою буде прийматися людиною. 

ЗАКЛЮЧЕННЯ
Досвід передових країн підтверджує високу ефективність таких приладів. Їх впровадження дозволяє значно зменшити кількість ДТП із тяжкими наслідками.

Проект стандарту представлений нижче. Долучайтесь до обговорення! Разом ми зменшимо небезпеку на дорогах.

Проект національного стандарту України ДСТУ____:2018 "Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксування. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги".

Коментарі та пропозиції надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.