Як повірити квартирні лічильники води

Відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" сферою законодавчо регульованої метрології є визначені цим Законом види діяльності, щодо яких з метою забезпечення єдності вимірювань та простежуваності здійснюється державне регулювання стосовно вимірювань, одиниць вимірювання та засобів вимірювальної техніки. Наприклад, до сфери законодавчо регульованої метрології належать торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо).

Згідно з пунктом 4 статті 8 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" квартирні лічильники води, як законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, підлягають періодичній повірці.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 1747 від 13.10.2016 р. встановлено міжповірочні інтервали для лічильників води та теплолічильників – чотири роки.

Повірку ЗВТ у ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» можна здійснити у наступний спосіб:

В лабораторії ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» на стаціонарних проливних установках за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 4. Залежно від завантаженості лабораторії, термін повірки може скаладати від 2 до 15 робочих днів. Під час приймання лічильників у повірку співробітники лабораторії ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» інформують замовників про дату видачі лічильників.

  • Вартість повірки лічильників води з механічним відліковим пристроем DN10, DN15, DN20 станом на 05.06.2023 р. складає 157,20 грн. (з ПДВ);
  • Вартість повірки багатотарифних лічильників води станом на 23.01.2023 р. складає від 475,20 грн. (з ПДВ);
  • Вартість повірки теплолічильників єдиних (квартирних) станом на 23.01.2023 р. складає 1154,40 грн. (з ПДВ).

Для оплати послуги з повірки при собі необхідно мати копію ідентифікаційного кода.

Графік приймання/видачі лічильників:

ПН - ЧТ - 8:30-16:00
ПТ- 8:30-15:00
Обідня перерва 12:00-12: 30

тел.: (044) 526-53-89
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» не надає рекомендацій щодо заміни або ремонту засобів вимірювальної техніки, а тільки визначає відповідність засобів вимірювальної техніки вимогам нормативних документів.