ДО УВАГИ ОПЕРАТОРІВ РИНКУ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ!

СЕРТИФІКАКТ «БЕЗ ГЛЮТЕНУ»

Глютен або клейковина – високомолекулярний білок, який міститься в більшості зернових культур (особливо в пшениці, житі та ячмені). Крім хлібобулочних виробів, глютен зустрічається та інших готових продуктах. Згідно з статистикою приблизно в 30 % продуктів, що знаходяться на магазинних полках, є глютен.

Лідери з вмісту глютену – це пшениця (80 %) і манна крупа (50 %). Далі ідуть печиво та бісквіти - (20-40) %, морозиво - до 20 %, овес – до 21 %, геркулес – до 12 %, макаронні вироби - до 11 %, ковбаси - до 10 %. Клейковина є навіть у сирах і йогуртах – приблизно 1 % від загальної маси.

Глютен небезпечний, що може викликати алергію. Антиглютеновий рух, який розпочався у США та Європі, поступово захоплює і весь світ.

Непереносимість глютену існує в двох формах.

Перша – тимчасова – в основному виникає у грудних дітей під час прикорму, особливо якщо це було здійснено неправильно. Це легко пояснюється недостатньою розвиненістю системи харчування дитини. Коли шлунково-кишковий тракт дитини повністю сформується і заселиться потрібними ферментами, непереносимість може зникнути.

Друга форма – целіакія – це вже генетична схильність до неперенесення клейковини. Як приклад, кожна сота людина страждає цим захворюванням. Целіакія небезпечна і в запущених формах може уражати щитовидну залозу, викликати хрупкість кісток і навіть провокувати онкологічні захворювання. Захворювання лікується лише одним способом – за допомогою жорсткої безглютенової дієти.

Щоб забезпечити впевненість споживачів у відсутності глютену в харчових продуктах, виробники можуть використовувати сертифікацію як один із інструментів доведення того що продукція, яку вони виробляють, не містить глютен.

ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» пропонує послуги з проведення сертифікації продукції та видачі сертифікату «Без глютену»

Наші контакти:
вул. Метрологічна, 4, кім.137, м. Київ, 03143
Контактні телефони: 526-43-20, 526-65-02
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.