У період з 20 по 22 жовтня 2020 р. відбулось 55-е засідання Міжнародного комітету законодавчої метрології (комітет CIML). Вперше в історії Міжнародної організації законодавчої метрології засідання комітету CIML проводилось в онлайн режимі на базі платформи ZOOM.

Засідання CIML проводилось під головуванням Президента CIML Др. Романа Шварца (Dr. Roman Schwarz).

У 55-ому засіданні комітету CIML взяли участь 256 учасників, з яких 168 делегатів представляли 52 країни-члени OIML та 48 делегатів представляли 24 країн-члени кореспонденти OIML. Решта учасників – співробітники Міжнародного бюро законодавчої метрології (BIML), почесні члени, спостерігачі та представники організацій, які співпрацюють з OIML.

Від України, як члена кореспондента OIML, участь у засіданні CIML взяли заступник генерального директора ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Др. Юрій Кузьменко та начальник науково-виробничого відділу вимірювань маси ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Сергій Ціпоренко.

В ході засідання було заслухано звіт президента CIML щодо діяльності OIML та планів на майбутнє.

Директор BIML виступив з окремими доповідями щодо діяльності BIML, щодо фінансових питань, зокрема, прогнозу виконання бюджету на поточний рік, запланованого бюджету на 2021 р. та розміру членських внесків.

Окрім того, було прозвітовано щодо діяльності робочої групи СЕЕМS, щодо сертифікаційної системи OIML-CS, щодо результатів засідання Круглого столу регіональних організацій законодавчої метрології, щодо міжнародного співробітництва OIML з іншими організаціями тощо.

Комітет CIML також ухвалив рішення щодо затвердження остаточних редакцій наступних документів:

  • Нова рекомендація – Неінвазійні неавтоматичні сфігмоманометри (OIML R 16-1).
  • Нова рекомендація – Неінвазійні автоматичні сфігмоманометри (OIML R 16-2).
  • Нова рекомендація – Ваги автоматичні безперервної дії для сумарного обліку із жолобом арочного типу.
  • Нова рекомендація – Засоби вимірювання багатокоординатні (OIML R 129).
  • Новий документ – Національні метрологічні системи. Розроблення інституційних та законодавчих основ (OIML D 1).
  • Новий документ – Таблиці вимірювання параметрів нафти.
  • Новий документ – Трубо-поршневі установки для випробувань систем для вимірювання кількості рідин.

Також комітетом CIML було прийнято рішення створити робочу групу з перегляду OIML R 60 Датчики навантаження. Метрологічні вимоги.

За великий внесок у роботу OIML комітет CIML прийняв рішення нагородити медаллю OIML Др. Цуйоші Матсумото, а також листами подяки OIML пана Ральфа Ріхтера, Др. Міхаеля Рінкера та Др. Пітера Ульбіга.

На запрошення КНР, комітет CIML ухвалив рішення наступне 56-е засідання комітету СIML та 16-ту Міжнародну конференцію провести у 2021 в КНР.

http://online-55ciml.oiml.org/ciml