16-й Міжнародний науково-технічний семінар «Невизначеність вимірювань: наукові, прикладні, нормативні та методичні аспекти» (UM–2019) відбувся 6–8 вересня 2019 р. у м. Созополь, Болгарія в рамках міжнародної конференції CAOL-2019, в якому взяли участь і виступили з доповідями представники ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ” начальник відділу № 11 к.т.н. Шевкун С.М. і начальник відділу № 15 Потоцький І.О.

Конференцію було організовано Головою товариства фотоніки IEEE України, Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Технічним університетом Софії, Болгарія, Університет Гуанахуато, Мехіко, Мексика, Одеським національним університетом ім. І.І. Мечнікова, Болгарською академічною асоціацією метрології, Інститутом фізики Національної академії наук України, Міністерством освіти і науки України, Національним науковим центром «Інститут метрології» (Україна). До технічного програмного комітету UM–2019 входило 6-ть представників з Італії, Польщі, Словаччини, України, РФ та Узбекистану. До організаційного комітету CAOL/DSMOLE/UM входив 21 представник з України, Мексики і Болгарії.
Робота конференції складалася з 2-х спільних для CAOL/DSMOLE/UM пленарних засідань, які було відкрито привітальними промовами В. Семенця (Харківський національний університет радіоелектроніки, Україна) та О. Шулікою (Університет Гуанахуато, Мехіко, Мексика). На спільному пленарному засіданні виступили 6-ть запрошених доповідачів з Великобританії, Іспанії, Чилі, України, Ірландії. На 3-х пленарних засідань CAOL із відбулись виступи 11-ти запрошених доповідачів з Франції, України, Литви і РФ.
На 2-х засіданях наукового семінару DSMOLE*2019 «Наука даних в сучасній оптоелектроніці та лазерній техніці» представлено загалом 10 доповідей; на 2-х засіданях 16-го Міжнародного науково-технічного семінару «Невизначеність вимірювань: наукові, прикладні, нормативні та методичні аспекти» (UM–2019) – 11 доповідей. В рамках CAOL працювало 8-м оральних секцій з 8-ма засіданнями і 51 доповіддю, 5-ть портерних секцій з 64 постерними доовіддями. На портерній секції UM–2019, було 16 доповідей, на DSMOLE*2019 – 6. У роботі конференції взяло участь понад 170 учасників з 18 країн світу: США, Великобританія, Японія, Канада, Італія, Іспанія, Китай, Мексика, Австралія, Данія, Болгарія, Україна, Польща, Російська Федерація, Чехія, Словаччина, Казахстан, Узбекистан.
На конференції було охоплено широкі кола наукових питань з лазерної фізики, фотоніки, нанотехнологій, метрології, фізики матеріалів, оптики та оптичних комунікацій. Її характерною особливістю був сильний наголос на математичні, фізичні та технологічні аспекти проблем, що стоять перед сучасним суспільством, разом із детальним аналізом проблем застосування. Технічна програма складалася з запрошених лекцій та регулярних доповідей.

Від України (ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”) представлено такі доповіді:

  • Величко О.М., Шевкун С.М., Мещеряк О.О., Добролюбова М.О. “Автоматизація обробки результатів вимірювань параметрів точних вимірювань частоти”;
  • Володарський В.В., Потоцький І.О. “Теоретичне обґрунтування та застосування CUSUM-карт”.

Всі доповіді на конференції опубліковано та подано до IEEE Xplore Digital Library, а також у інші бази даних рефератів та індексування (A&I) (Scopus, Web of Science, тощо).