На запрошення голови технічного комітету з електрики, магнетизму, часу та частоти (TC EMFT) регіональної метрологічної організації (РМО) GULFMET Дж. Бартолом’ю директор інституту № 3, проф., д.т.н. Олег Величко взяв участь у 13-му засіданні TC EMFT GULFMET. Участь у цьому засіданні взяли члени цього комітету з Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Кувейту, Катару, Омана, Бахрейна, Боснії та Герцеговини, Туреччини, Гонг Конгу, Республіки Корея і запрошені координатори звірень GULFMET.

На засіданні були обговоренні звіт Голови TC EMFT про роботу між засіданнями технічного комітету, стратегія розвитку його членів, план майбутніх звірень еталонів GULFMET, процедура проходження внутрішньої експертизи таблиць калібрувальних і вимірювальних можливостей (СМС) країн учасниць GULFMET у галузі електрики та магнетизму та її особливості тощо.

При обговоренні питання стану з проведенням звірень еталонів GULFMET, головою TC EMFT було зазначено, що всього у базі даних KCDB BIPM зареєстровано 11 звірень еталонів GULFMET у галузі електрики та магнетизму. Пілотами цих звірень по 5 разів були UME (Туреччина) і ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ». Координатором всіх звірень еталонів GULFMET у 2018–2020 роках від пілотної лабораторії ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» був Олег Величко. Головою TC EMFT Дж. Бартолом’ю була висловлена спеціальна подяка координаторам звірень еталонів GULFMET.

На засіданні TC EMFT було зазначено, що SASO-NMCC (Саудівська Аравія) успішно пройшов експертизу системи менеджмента якості за вимогами стандарту ISO/IEC 17025, яку провела група міжнародних експертів в рамках діяльності РМО APMP. У роботі цієї групи у грудні 2019 р. взяв представник ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» був Олег Величко (у галузі електрики та магнетизму). Це дозволило підготувати SASO-NMCC рядки таблиць СМС для електричної потужності та направити на експертизу до АРМР.

zasid 1

zasid 2