Інформуємо Вас про те, що в ДП “Укрметртестстандарт” у 2011 році розпочато виробництво тест-систем для якісного та кількісного визначення генетично модифікованих організмів (ГМО) у харчових продуктах та продовольчій сировині.

Тест-системи виготовляються в форматі полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) у режимі реального часу з мультиплексною детекцією таксон-специфічних ділянок ДНК, регуляторних послідовностей або трансформаційних випадків. 
Тест-системи виготовляються згідно ТУ У 24.6-02568182-001:2011 “Тест-системи для визначення якісного та кількісного вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) рослинного походження в харчових продуктах. Технічні умови”. Конструкції тест-системи запатентовані (патент № 72083 від 10.08.2012 року). Тест-системи придатні для проведення випробувань згідно ДСТУ ISO 21569:2008; ДСТУ ISO 21570:2008; ДСТУ ISO 21571:2008.

Перевагою наших тест-систем є їхня універсальність, зокрема: 
• адаптація до всіх приладів для ампліфікації, що знаходяться в лабораторіях України, 
• застосування однієї програми ампліфікації включно до всіх наших тест-систем, 
• легкість в використанні, 
• запропонований нами набір реагентів для екстракції придатний для роботи з усіма зразками, що можуть містити в своєму складі молекулу ДНК, 
• вартість наших тест-систем в 1,5-2 рази нижча за аналогічні виробництва Росії.

У разі придбання тест-систем виробництва ДП “Укрметртестстандарт”, фахівці науково-виробничої лабораторії молекулярно-генетичних досліджень проводять стажування персоналу лабораторій. Стажування охоплює такі питання: виділення молекули ДНК з різноманітних зразків (харчової продукції, продовольчої сировини), постановки полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу, інтерпретації якісних та кількісних результатів та контроль якості випробувань. Фахівці нашої лабораторії завжди оперативно надають консультативну підтримку нашим клієнтам.

Кожен рік ДП “Укрметртестстандарт” організовує раунди міжлабораторних порівняльних випробувань за програмою:” Харчова продукція та продовольча сировина. Генетично модифіковані організми”. За результатами раунду здійснюється незалежна оцінка роботи тест-систем на місцях. 
На сьогодні тест-системи виробництва ДП “Укрметртестстандарт” використовують лабораторії системи Мінекономрозвитку, Держсанепідслужби, Мінагрополітики, а також комерційні лабораторії.

Термін виготовлення тест-систем з моменту оплати:
до 10 робочих днів.

Термін придатності тест-систем з моменту виготовлення:
12 місяців. При передачі тест-систем замовнику термін придатності складає не менше 90% з дати виготовлення тест-системи.

Адаптація тест-системи:
Тест-системи адаптовані для роботи з ампліфікаторами: IQ-5(Bio-Rad, Франція); CFX-96 (Bio-Rad, США); АНК-32 (Сінтол, Росія); ДТ-96, ДТ-32 (ДНК – Технологія, Росія); 7000, 7300, 7500 (Applied Biosystems, CША); 6000 (RotorGen, Австралія) та ін.

Якість тест-систем:
Науково-виробнича лабораторія молекулярно-генетичних досліджень є акредитованою на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 17025. Тест-системи виготовляються з реагентів відомих брендів (Sigma-Aldrich, США; Thermo Fisher Scientific, Литва; Metabion, Німеччина) та комплектуються стандартними референтними зразками IRMM, Бельгія. Якість тест-систем постійно контролюється шляхом участі в міжнародних раундах порівняльних випробувань - FAPAS (GeMMA), Великобританія; EURL (JRC), Італія.

Контакти тест-системи ГМО

З питань технічного супроводу тест-систем звертатись

Начальник науково-виробничої лабораторії молекулярно-генетичних досліджень

Голубець Руслан Анатолійович 

тел. (098) 066-28-24

e-mail: ruslan@prodcerrt.org

З питань організації стажування та закупівлі тест-систем звертатись

Козенюк Юлія Олександрівна

тел. (044) 526-04-14

e-mail: juli@prodcert.org