23 травня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про приєднання України до Метричної конвенції", учиненої 20 травня 1875 року в м. Париж, що дасть змогу державі набути членства в Міжнародному бюро мір і ваги (BIPM).

Членство у BIPM надає право голосувати на засіданнях Генеральної конференції з мір та ваг (CІPM), брати участь у роботі консультативних комітетів, брати участь у ключових звіреннях Міжнародного комітету з мір та ваг СІРМ, а не лише у межах регіональної метрологічної організації "Євро-Азійське співробітництво державних метрологічних установ", що дасть змогу оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю.

Держава також матиме змогу користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників, залучити фахівців наукових метрологічних центрів України до участі у програмах підвищення кваліфікації BIPM.

Водночас ухвалення закону дає змогу виконати зобов'язання щодо участі у європейських та міжнародних організаціях із законодавчої та фундаментальної метрології, взяті Україною в рамках Угоди про асоціацію, та сприяти укладанню з ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).